Top white facebook2x Top white twitter2x Top white youtube2x Top white instagram2x Top white phone2x 01243 372850 Top white email2x Email us Top white search2x Basket Login
Home / Events
Home / Events

Events

 

January 2022

Saturday 1st 31st Dec Temporary Membership Registration Off the water
Saturday 1st 31st Dec Online Resuscitation Course Off the water
 

May 2022

Thursday 19th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper - Hollywood and West End Theatre Costume Designer by Nicole Small Off the water
Friday 20th 14:30 - 16:30 Social sailing » Social sailing Sailing
Friday 20th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Saturday 21st 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 21st 16:00 - 17:30 Blois Johnson » Blois Johnson 1 Sailing
Sunday 22nd 17:15 - 18:45 Blois Johnson » Blois Johnson 2 Sailing
Tuesday 24th 09:30 - 12:30 Sewing Off the water
Friday 27th 09:00 - 17:00 Powerboat Familiarisation 8A Training
Friday 27th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 28th Martlets 4 (4A-D) » Martlets 4 (4A) Training
Saturday 28th 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 28th 10:30 - 12:30 Tommy Hutton » Tommy Hutton 6 Sailing
Saturday 28th 10:40 - 11:40 Frostbite Trophy » Frostbite Trophy 6 Sailing
Sunday 29th Martlets 5 » Martlets 5A Training
Sunday 29th 10:45 - 13:15 Commodore's Cup » Spinnaker Cup Sailing
Sunday 29th 10:45 - 12:45 Will Acres Trophy » Will Acres 2 Sailing
Monday 30th 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Half Term » Millpond Martlets - Half Term Training
Monday 30th 10:30 - 14:30 RYA Stage 2 (3A-D) » RYA Stage 2 (3A) Training
Monday 30th 10:30 - 14:30 RYA Stage 3 (3A-D) » RYA Stage 3 (3A) Training
Monday 30th 12:00 - 14:00 Junior Championship - Spring » Junior Championship - Spring 1 Sailing
Tuesday 31st 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Half Term » Millpond Martlets - Half Term Training
Tuesday 31st 11:00 - 15:00 RYA Stage 2 (3A-D) » RYA Stage 2 (3B) Training
Tuesday 31st 11:00 - 15:00 RYA Stage 3 (3A-D) » RYA Stage 3 (3B) Training
Tuesday 31st 12:30 - 14:30 Junior Championship - Spring » Junior Championship - Spring 2 Sailing
Tuesday 31st 18:30 - 19:30 Yoke Briefing Off the water
 

June 2022

Wednesday 1st 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Half Term » Millpond Martlets - Half Term Training
Wednesday 1st 11:30 - 15:30 RYA Stage 2 (3A-D) » RYA Stage 2 (3C) Training
Wednesday 1st 11:30 - 15:30 RYA Stage 3 (3A-D) » RYA Stage 3 (3C) Training
Wednesday 1st 13:00 - 15:00 Junior Championship - Spring » Junior Championship - Spring 3 Sailing
Thursday 2nd Emsworth Yoke Sailing
Thursday 2nd 09:00 - 16:00 Millpond Martlets - Half Term » Millpond Martlets - Half Term Training
Thursday 2nd 12:30 - 16:30 RYA Stage 2 (3A-D) » RYA Stage 2 (3D) Training
Thursday 2nd 12:30 - 16:30 RYA Stage 3 (3A-D) » RYA Stage 3 (3D) Training
Thursday 2nd 13:30 - 15:30 Platinum Jubilee Celebratory Handicap » Platinum Jubilee Celebratory Handicap 1 Sailing
Thursday 2nd 17:00 - 19:00 Tea on the Terrace Off the water
Friday 3rd 09:00 - 17:00 Powerboat Familiarisation 9A Training
Friday 3rd 14:15 - 16:45 Platinum Jubilee Celebratory Handicap » Platinum Jubilee Celebratory Handicap 2 Sailing
Friday 3rd 17:30 - 19:30 Platinum Happy Two Hours and Pizza Off the water
Friday 3rd 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 4th RS Feva Open, BSC Non ESC Sailing
Saturday 4th Martlets 4 (4A-D) » Martlets (4B) Training
Saturday 4th 14:45 - 16:45 Tommy Hutton » Tommy Hutton 7 Sailing
Saturday 4th 14:55 - 15:55 Frostbite Trophy » Frostbite Trophy 7 Sailing
Saturday 4th 18:00 - 22:30 Platinum Party Off the water
Sunday 5th Martlets 5 » Martlets 5B Training
Sunday 5th 15:30 - 17:00 Gough Cup Sailing
Sunday 5th 15:40 - 17:00 Bailey Cup Sailing
Tuesday 7th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 7th 17:30 - 19:00 Blois Johnson » Blois Johnson 3 Sailing
Friday 10th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 11th 12th 29er Grand Prix, HISC Non ESC Sailing
Saturday 11th ILCA Open, BSC Non ESC Sailing
Saturday 11th Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 11th 09:00 - 11:00 Tommy Hutton » Tommy Hutton 8 Sailing
Saturday 11th 09:10 - 10:10 Frostbite Trophy » Frostbite Trophy 8 Sailing
Saturday 11th 19:00 - 23:00 Private Function Off the water
Sunday 12th 09:15 - 11:30 Locke Trophy » Locke Trophy 3 Sailing
Sunday 12th 09:15 - 10:30 Aldora Vase » Aldora Vase 3 Sailing
Sunday 12th 09:30 - 12:30 DI pre-assessment Training
Monday 13th 15th 11:00 - 14:00 Millpond » Millpond draining Off the water
Monday 13th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 14th 11:00 - 13:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Tuesday 14th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 14th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Thursday 16th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Thursday 16th 18:00 - 19:00 Team ESC Pre-Event CLASSROOM Briefing (Tera Worlds) Training
Thursday 16th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Friday 17th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Friday 17th 13:30 - 15:30 Social sailing » Social sailing Sailing
Saturday 18th 19th Folly race Sailing
Saturday 18th Martlets 4 (4A-D) » Martlets 4 (4C) Training
Saturday 18th Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 18th 14:30 - 18:00 Commodore's Cup » Curtis Plate Sailing
Saturday 18th 14:30 - 16:30 Will Acres Trophy » Will Acres 3 Sailing
Sunday 19th Martlets 5 » Martlets 5C Training
Sunday 19th 12:00 - 15:00 Father's Day Lunch Off the water
Sunday 19th 15:45 - 17:45 Tommy Hutton » Tommy Hutton 9 Sailing
Sunday 19th 15:55 - 16:55 Frostbite Trophy » Frostbite Trophy 9 Sailing
Tuesday 21st 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 21st 17:45 - 19:15 Blois Johnson » Blois Johnson 4 Sailing
Tuesday 21st 19:00 General Committee » General Committee Office
Friday 24th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 25th Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 25th 09:15 - 10:45 Endeavour Cup Sailing
Sunday 26th 28th Schools' Week, RS Feva, ISC Non ESC Sailing
Sunday 26th 09:45 - 11:00 Aldora Vase » Aldora Vase 4 Sailing
Sunday 26th 09:45 - 12:00 Locke Trophy » Locke Trophy 4 Sailing
Tuesday 28th 11:00 - 13:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Tuesday 28th 12:00 - 15:00 Private Function Off the water
Tuesday 28th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 28th 19:00 - 21:00 Finance Committee Office
Wednesday 29th 1st Jul Schools' Week, Firefly, ISC Non ESC Sailing
 

July 2022

Friday 1st 13:00 - 15:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Friday 1st 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 1st 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 2nd 3rd Rally to Littlehampton Sailing
Saturday 2nd Regatta, BSC Non ESC Sailing
Saturday 2nd Regatta, LSC Non ESC Sailing
Saturday 2nd Martlets 4 (4A-D) » Martlets 4 (4D) Training
Saturday 2nd Millpond Martlets - Saturdays » Millpond Martlets - Saturdays Training
Saturday 2nd 11:30 - 16:30 Team ESC Pre-Event Coaching (Tera Worlds) Training
Saturday 2nd 13:30 - 16:00 Commodore's Cup » Yeo Cup Sailing
Saturday 2nd 13:30 - 15:30 Will Acres Trophy » Will Acres 4 Sailing
Sunday 3rd Regatta, TISC Non ESC Sailing
Sunday 3rd Martlets 5 » Martlets 5D Training
Sunday 3rd 14:30 - 16:30 Tommy Hutton » Tommy Hutton 10 Sailing
Sunday 3rd 14:40 - 15:40 Frostbite Trophy » Frostbite Trophy 10 Sailing
Tuesday 5th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Thursday 7th 17:45 - 19:15 Blois Johnson » Blois Johnson 5 Sailing
Friday 8th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Monday 11th 09:00 - 17:00 RYA Dinghy Instructor Course » RYA Dinghy Instructor Course Training
Monday 11th 13th 10:00 - 11:45 Millpond » Millpond draining Off the water
Monday 11th 11:00 - 15:00 Private Function Off the water
Monday 11th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 12th 09:00 - 17:00 RYA Dinghy Instructor Course » RYA Dinghy Instructor Course Training
Tuesday 12th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 12th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Wednesday 13th 09:00 - 17:00 RYA Dinghy Instructor Course » RYA Dinghy Instructor Course Training
Wednesday 13th 10:00 - 12:00 Final Straw - Beach Clean Off the water
Thursday 14th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Thursday 14th 09:00 - 17:00 RYA Dinghy Instructor Course » RYA Dinghy Instructor Course Training
Friday 15th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Friday 15th 09:00 - 17:00 RYA Dinghy Instructor Course » RYA Dinghy Instructor Course Training
Friday 15th 12:30 - 14:30 Social sailing » Social sailing Sailing
Saturday 16th Stand-up Paddleboard event, ESSC Cancelled Non ESC Sailing
Saturday 16th 17th 2000 Open, TISC Non ESC Sailing
Saturday 16th 11:30 - 16:30 Team ESC Pre-Event Coaching (Tera Worlds) Training
Saturday 16th 13:15 - 16:45 Commodore's Cup » Whitaker Trophy Sailing
Saturday 16th 13:15 - 15:15 Will Acres Trophy » Will Acres 5 Sailing
Sunday 17th 14:15 - 17:15 Junior Regatta Sailing
Tuesday 19th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Tuesday 19th 19:00 General Committee » General Committee Office
Thursday 21st 18:00 - 19:30 Blois Johnson » Blois Johnson 6 Sailing
Thursday 21st 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Monday 25th 09:30 - 12:30 COW week » COW week 1 Sailing
Tuesday 26th 10:30 - 13:30 COW week » COW week 2 Sailing
Tuesday 26th 17:00 - 19:00 Oppie Tuesday Training
Wednesday 27th 11:15 - 14:15 COW week » COW week 3 Sailing
Thursday 28th 12:00 - 15:00 COW week » COW week 4 Sailing
Friday 29th 12:30 - 15:30 COW week » COW week 5 Sailing
Friday 29th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 30th 5th Aug RS Tera World Championships Non ESC Sailing
Saturday 30th 12:45 - 14:45 Class racing Sailing
Saturday 30th 17:00 - 19:00 Pimms and Canapes Summer Party Off the water
Sunday 31st 13:30 - 15:30 Class racing Sailing
 

August 2022

Monday 1st Martlets 6 » Martlets 6A Training
Monday 1st Millpond Martlets - Summer » Millpond Martlets - Summer Training
Monday 1st 09:00 - 17:00 RYA Safety Boat » RYA Safety Boat Training
Monday 1st 14:00 - 16:30 Watersports Day Sailing
Tuesday 2nd Martlets 6 » Martlets 6B Training
Tuesday 2nd Millpond Martlets - Summer » Millpond Martlets - Summer Training
Tuesday 2nd 09:00 - 17:00 RYA Safety Boat » RYA Safety Boat Training
Wednesday 3rd Martlets 6 » Martlets 6C Training
Wednesday 3rd Millpond Martlets - Summer » Millpond Martlets - Summer Training
Wednesday 3rd 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Thursday 4th Martlets 6 » Martlets 6D Training
Thursday 4th Millpond Martlets - Summer » Millpond Martlets - Summer Training
Thursday 4th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Friday 5th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 5th 17:00 - 18:30 Blois Johnson » Blois Johnson 7 Sailing
Friday 5th 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 5th 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 6th 18:00 - 19:30 Blois Johnson » Blois Johnson 8 Sailing
Sunday 7th 08:00 - 18:00 East Head family day
Monday 8th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 9th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Wednesday 10th 10:00 - 12:30 Team Racing » Team Racing 1 Sailing
Wednesday 10th 12th 10:45 - 12:30 Millpond » Millpond draining Off the water
Thursday 11th 11:00 - 13:30 Team Racing » Team Racing 2 Sailing
Friday 12th 12:00 - 14:30 Team Racing » Team Racing 3 Sailing
Friday 12th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 12th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 13th 14th Rally to Town Quay, Southampton Sailing
Saturday 13th 12:00 - 16:00 Chichester Cup Sailing
Saturday 13th 19:00 - 23:00 Private Function TBC Off the water
Sunday 14th 13:30 - 15:00 Emsworth Oyster Sailing
Monday 15th Martlets 7 » Martlets 7A Training
Monday 15th Chichester Harbour Race Week » Chichester Harbour Race Week Non ESC Sailing
Tuesday 16th Martlets 7 » Martlets 7B Training
Tuesday 16th Chichester Harbour Race Week » Chichester Harbour Race Week Non ESC Sailing
Tuesday 16th 19:00 General Committee » General Committee Office
Wednesday 17th Martlets 7 » Martlets 7C Training
Wednesday 17th Chichester Harbour Race Week » Chichester Harbour Race Week Non ESC Sailing
Thursday 18th Martlets 7 » Martlets 7D Training
Thursday 18th Chichester Harbour Race Week » Chichester Harbour Race Week Non ESC Sailing
Friday 19th Chichester Harbour Race Week » Chichester Harbour Race Week Non ESC Sailing
Friday 19th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Saturday 20th 18:00 - 19:30 Blois Johnson » Blois Johnson 9 Sailing
Sunday 21st 25th RS200 National Championships Non ESC Sailing
Tuesday 23rd 09:30 - 12:00 Junior Race Week » Junior Race Week 1 Sailing
Wednesday 24th 10:00 - 12:30 Junior Race Week » Junior Race Week 2 Sailing
Thursday 25th 11:00 - 13:30 Junior Race Week » Junior Race Week 3 Sailing
Friday 26th 11:30 - 14:00 Junior Race Week » Junior Race Week 4 Sailing
Friday 26th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 26th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 27th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Saturday 27th 12:00 - 14:00 Stansted Challenge Cup Sailing
Sunday 28th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Sunday 28th 12:30 - 14:30 Townsend Cup and Plate Sailing
Sunday 28th 12:30 - 14:30 Harvey Dixon » Harvey Dixon 1 Sailing
Sunday 28th 12:40 - 14:10 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 1 Sailing
Monday 29th 13:00 - 15:00 Coronation Cup and Mug Sailing
 

September 2022

Friday 2nd 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 2nd 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 2nd 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 3rd 16:15 - 18:15 Harvey Dixon » Harvey Dixon 2 Sailing
Saturday 3rd 16:25 - 17:55 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 2 Sailing
Sunday 4th 17:45 - 19:15 Blois Johnson » Blois Johnson 10 Sailing
Wednesday 7th 9th Rally to Yarmouth, Poole and Weymouth Sailing
Wednesday 7th 9th 09:30 - 11:30 Millpond » Millpond draining Off the water
Friday 9th 11:00 - 13:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Friday 9th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 9th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 10th 11:15 - 13:45 Regatta Sailing
Sunday 11th 12:00 - 14:45 ESSC Regatta Sailing
Monday 12th 12:00 - 14:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Monday 12th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 13th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Wednesday 14th 12:00 - 15:00 Private Function Off the water
Thursday 15th 13:30 - 15:30 Social sailing » Social sailing Sailing
Thursday 15th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Friday 16th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Saturday 17th 18th ILCA Qualifier, HISC Non ESC Sailing
Saturday 17th Optimist Open, BSC Non ESC Sailing
Saturday 17th 10:00 - 15:00 Macmillan Coffee Morning Off the water
Saturday 17th 16:15 - 17:45 Blois Johnson » Blois Johnson 11 Sailing
Saturday 17th 19:00 - 23:00 Private Function Off the water
Tuesday 20th 19:00 General Committee » General Committee Office
Friday 23rd 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Saturday 24th Devoti D-Zero Open, ESSC Non ESC Sailing
Saturday 24th Martlets 8 » Martlets 8A Training
Saturday 24th 10:30 - 12:00 Aldora Vase » Aldora Vase 5 Sailing
Saturday 24th 10:30 - 13:00 Locke Trophy » Locke Trophy 5 Sailing
Sunday 25th Martlets 8 » Martlets 8B Training
Sunday 25th 11:30 - 13:30 Harvey Dixon » Harvey Dixon 3 Sailing
Sunday 25th 11:40 - 13:10 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 3 Sailing
Monday 26th 18:45 - 22:00 Private Function Training
Tuesday 27th 12:00 - 14:00 Social sailing » Social sailing Sailing
Tuesday 27th 19:00 - 21:00 Finance Committee Office
Wednesday 28th Radio Boat Sailors Open Provisional Sailing
Friday 30th 17:00 - 19:00 Oppie Friday Training
Friday 30th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
 

October 2022

Saturday 1st 2nd Rally to Bembridge Sailing
Saturday 1st Martlets 8 » Martlets 8C Training
Saturday 1st 09:30 - 17:00 RYA First Aid course Training
Saturday 1st 15:00 - 17:00 Harvey Dixon » Harvey Dixon 4 Sailing
Saturday 1st 15:10 - 16:40 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 4 Sailing
Sunday 2nd Pool Closes Training
Sunday 2nd 16:00 - 18:00 Harvey Dixon » Harvey Dixon 5 Sailing
Sunday 2nd 16:10 - 17:40 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 5 Sailing
Thursday 6th 19:30 - 21:00 Social sailing » Social sailing - end-season drinks, ESC Sailing
Friday 7th 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 7th 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 8th Optimist Open, CYC Non ESC Sailing
Saturday 8th 10:15 - 13:15 RS Tera Open Sailing
Sunday 9th ILCA Open, CYC Non ESC Sailing
Sunday 9th Martlets 8 » Martlets 8D Training
Sunday 9th 11:15 - 13:15 Harvey Dixon » Harvey Dixon 6 Sailing
Sunday 9th 11:25 - 12:55 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 6 Sailing
Monday 10th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 11th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Friday 14th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 15th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Saturday 15th 10:00 - 12:00 Working party » Working Party Off the water
Saturday 15th 19:00 - 22:30 Committee Dinner Off the water
Sunday 16th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Tuesday 18th 19:00 General Committee » General Committee Office
Wednesday 19th 19:00 - 22:00 Private Function Off the water
Thursday 20th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Saturday 22nd 23rd RS Feva Grand Prix, HISC Non ESC Sailing
Saturday 22nd 09:45 - 11:45 Harvey Dixon » Harvey Dixon 7 Sailing
Saturday 22nd 09:55 - 11:25 Wayfarer Cup » Wayfarer Cup 7 Sailing
Saturday 22nd 19:00 - 22:30 Trafalgar Night Dinner Off the water
Sunday 23rd 10:00 - 11:30 Sir Peter Blake Pursuit and Falcon Trophy Sailing
Monday 24th Martlets 9 » Martlets 9A Training
Monday 24th 11:00 - 13:30 Junior Championship - Autumn » Junior Championship - Autumn 1 Sailing
Tuesday 25th Martlets 9 » Martlets 9B Training
Tuesday 25th 11:30 - 14:00 Junior Championship - Autumn » Junior Championship - Autumn 2 Sailing
Wednesday 26th Martlets 9 » Martlets 9C Training
Wednesday 26th 12:00 - 14:30 Junior Championship - Autumn » Junior Championship - Autumn 3 Sailing
Thursday 27th Martlets 9 » Martlets 9D Training
Thursday 27th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Thursday 27th 12:30 - 15:00 Junior Championship - Autumn » Junior Championship - Autumn 4 Sailing
Friday 28th 09:00 - 17:00 RYA Powerboat Level 2 » RYA Powerboat Level 2 Training
Friday 28th 13:15 - 15:45 Junior Championship - Autumn » Junior Championship - Autumn 5 Sailing
Friday 28th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 29th 13:45 - 15:45 Hare & Hounds » Hare & Hounds 1 Sailing
Sunday 30th 13:45 - 15:45 Hare & Hounds » Hare & Hounds 2 Sailing
 

November 2022

Tuesday 1st Masts down in the dinghy park Sailing
Thursday 3rd 12:00 - 15:00 Private Function Off the water
Friday 4th 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 4th 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 5th 09:00 - 11:00 Hare & Hounds » Hare & Hounds 3 Sailing
Saturday 5th 16:30 - 18:00 ESC Prizegiving Off the water
Sunday 6th 09:15 - 11:15 Hare & Hounds » Hare & Hounds 4 Sailing
Sunday 6th 17:00 - 18:30 Annual General Meeting Off the water
Tuesday 8th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Friday 11th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 12th 12:45 - 14:45 Hare & Hounds » Hare & Hounds 5 Sailing
Sunday 13th 13:15 - 15:15 Hare & Hounds » Hare & Hounds 6 Sailing
Monday 14th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 15th 19:00 General Committee » General Committee Office
Thursday 17th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Friday 25th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
Saturday 26th 12:00 - 14:00 Hare & Hounds » Hare & Hounds 7 Sailing
Sunday 27th 12:45 - 14:45 Hare & Hounds » Hare & Hounds 8 Sailing
 

December 2022

Friday 2nd 18:00 - 19:00 Happy hour Off the water
Friday 2nd 18:00 - 19:00 Blake Lottery Draw Off the water
Saturday 3rd 09:30 - 12:30 Christmas Decorations go up Off the water
Saturday 3rd 19:00 - 23:00 Charity Fizz Night Off the water
Friday 9th 18:00 - 21:00 Ollie's Steak Night Off the water
Saturday 10th 11:45 - 13:45 Hare & Hounds » Hare & Hounds 9 Sailing
Saturday 10th 19:00 - 22:30 Christmas Prize Draw Supper Off the water
Sunday 11th 12:30 - 14:30 Hare & Hounds » Hare & Hounds 10 Sailing
Monday 12th 19:00 - 21:00 House Committee » House Committee Office
Tuesday 13th 19:00 - 21:00 Sailing Committee » Sailing Committee Office
Thursday 15th 19:00 - 22:30 Speaker and Supper Off the water
Tuesday 20th 19:00 General Committee » General Committee Office
Tuesday 27th 13:30 - 15:30 Slipper Shiver Sailing
Wednesday 28th 14:00 - 14:30 Bottle race Sailing
Friday 30th 18:00 - 20:30 Ollie's Fish Night » Ollie's Fish Night Off the water
© 2022 Emsworth Sailing Club powered by Sailing Club Manager